X5 Auto -ohjauspaneelin käyttö
X5 Wire Feeder 300 Auto/Auto+ -langansyöttölaitteiden ohjauspaneeli sisältää edistyneitä ominaisuuksia ja toimintoja MIG-hitsaukseen. Se mahdollistaa X5 FastMig -laitteiston käytön myös TIG (DC) ja puikkohitsaukseen sekä talttaukseen.
Automaattinen 1-MIG-prosessi on käytettävissä yhdessä Kempin hitsausohjelmien sekä Wise ja MAX -toimintojen ja -prosessien kanssa (valinnaisia). Lisätietoa on kohdassa Hitsausohjelmien lisääminen.
X5 Wire Feeder 300 Auto/Auto+ -ohjauspaneeli (X5 FP 300)
Yleiset
| 1. | Vasen säätönuppi |
>> Säätö ja valinta
| 2. | Oikea säätönuppi |
>> Säätö ja valinta
| 3. | Muistikanavapainike |
>> Pikavalintapainike muistikanavanäkymään siirtymiseen
>> Muutetut hitsausparametrit voidaan tallentaa aktiiviselle muistikanavalle nopeasti pitämällä muistikanavien pikavalintapainiketta painettuna noin 2 sekunnin ajan. Tämä toimii kaikissa näkymissä.
| 4. | Näkymävalintapainike |
>> Siirry näkymävalikkoon
>> Painikkeen pitkä painallus palauttaa kotinäkymään, tai jos jo kotinäkymässä, edelliseen käytettyyn näkymään.
| 5. | Hitsausparametripainike |
>> Pikavalintapainike hitsausparametrinäkymään siirtymiseen
| 6. | Näkymävalinta |
>> Vaihda näkymävalintaa kääntämällä säätönuppia (2)
>> Vahvista näkymän vaihto painamalla säätönuppia (2).
Näkymät (7)
| A. | Kotinäkymä |
| B. | Muistikanavanäkymä |
| C. | Hitsausparametrinäkymä |
| D. | Hitsaustietonäkymä |
| E. | Laiteasetusnäkymä |
| F. | Info-näkymä. |
|
Jokaisen hitsin jälkeen näytetään lyhyesti yhteenveto (Hitsaustiedot). |
