Hitsausohjelmien lisääminen

Hitsausohjelmien sekä Wise ja MAX -toimintojen ja prosessien käyttö on mahdollista X5 FastMig Auto ja Pulse -järjestelmäkonfiguraatioilla (katso: Yleistä). WiseRoot+, WiseThin+ ja MAX Position -prosessit vaativat pulssihitsausjärjestelmän (Wise-prosessit vaativat nimenomaan Pulse+ -virtalähteen).

Laitteisto toimitetaan oletuksena Work Pack -vakiohitsausohjelmapaketti esiasennettuna. Nämä vakiohitsausohjelmat kattavat perushitsauksen automaattisella 1-MIG- ja pulssihitsausprosesseilla.

Muut hitsausohjelmat, Wise-prosessit (WiseRoot+, WiseThin+) ja MAX-prosessit (MAX Cool, MAX Speed, MAX Position) asennetaan ostohetkellä kuhunkin X5 FastMig -laitteistoon laitteistokohtaisesti hitsaustarpeiden mukaisesti. Tämän voi tehdä paikallinen Kemppi-jälleenmyyjäsi. Hitsausohjelmia ja edistyneitä hitsaustoimintoja voidaan lisätä myös jälkikäteen.

Lisätietoja saatavilla olevista X5 FastMig -histausohjelmavaihtoehdoista, niiden asentamisesta sekä ohjelmistopäivityksistä saat paikalliselta Kemppi-jälleenmyyjältäsi tai osoitteesta Kemppi.com.

Manuaalinen MIG-prosessi ei vaadi lisättyjä hitsausohjelmia.

Ottaaksesi jo asennettuja hitsausohjelmia käyttöön X5 FastMig -laitteistossasi, katso: AP/APC-ohjauspaneeli: Hitsausohjelmien käyttäminen (AP/APC).

Lista laitteistoon asennetuista hitsausohjelmista löytyy ohjauspaneelin infonäkymästä, Hitsausohjelmisto alta.

X5 FastMig -vakiohitsausohjelmapakettien sisältämät hitsausohjelmat on listattu täällä: Tekniset tiedot > Vakiohitsausohjelmapaketit.