Bruke X5 AP/APC-betjeningspanelet

X5 AP/APC betjeningspanel (X5 FP 300 AP/APC) er inkludert i:

X5 Wire Feeder 300 AP/APC
X5 Wire Feeder HD200 AP/APC
X5 Wire Feeder HD300 AP/APC.

X5 AP/APC trådmater og kontrollpanel for trådmater har avanserte egenskaper og funksjoner for MIG-sveising med mulighet for å bruke X5 FastMig også til TIG- (DC) og MMA-sveising og meisling.

Den automatiske 1-MIG-prosessen er tilgjengelig sammen med Kemppi-sveiseprogrammene samt Wise- og MAX-funksjoner og -prosesser (valgfritt). Se Hvordan skaffe sveiseprogrammer for mer informasjon.

X5 AP/APC betjeningspanel

Generelt

1. Venstre kontrollratt

>>  Justering og valg

2. Høyre kontrollratt

>>  Justering og valg

3. Minnekanalerknapp

>>  Snarvei til valg av minnekanal.

>>  Endrede sveiseparametere kan raskt lagres på den aktive minnekanalen ved å holde knappen Minnekanaler inne i ca. 2 sekunder. Dette fungerer i alle visninger.

4. Vis menyknapp

>>  Angi visningsvalg

>>  Langt trykk på knappen går tilbake til Hjem-visning, eller hvis du allerede er i Hjem-visning, til sist brukte visning.

5. Knapp for sveiseparametre

>>  Snarvei til visningen av sveiseparametere

6. Se valg

>>  Endre visning ved å vri på kontrollrattet (2)

>>  Bekreft endret visning ved å trykke på kontrollrattet (2).

Sikkerhetslås: Enheten kan låses av sikkerhetsmessige grunner ved å trykke lenge samtidig på kontrollratt 1 og 2. Dette forhindrer utilsiktet sveising og bruk av enheten uten å måtte slå av utstyret. Trykk på kontrollratt 1 og 2 samtidig i 2 sekunder for å låse opp enheten.

Visninger (7)

A. Visningen Start
B. Visningen Weld Assist
C. Visningen Minnekanaler
D. WPS-visning (tilgjengelig med APC-modell)
E. WeldEye-visning (tilgjengelig med APC-modell)
F. Sveiseparametere-visning
G. Sveisehistorikk-visning
H. Systeminnstillinger-visning
I. WLAN-visning (tilgjengelig med APC-modell)
J. Info-visningen

 

Etter hver sveis vises et sammendrag (Sveisedata) forbigående.