Kaukosäätimen HR43/HR40 käyttö
Kaukosäädin HR40 tai HR43 otetaan käyttöön ohjauspaneelin asetuksista (Ohjauspaneeli: Järjestelmäasetukset).
![]() |
Langansyöttönopeuden kaukosäädön minimi- ja maksimiarvot vaikuttavat myös kaukosäädön herkkyyteen. |
Kaukosäädin HR43
HR43-kaukosäätimen säätönupin toiminto perustuu valittuun hitsausprosessiin ja on sama kuin ohjauspaneelin vasemman säätönupin.
Säädä hitsausparametria kääntämällä kaukosäätimen säätönuppia.
MIG/MAG-tilassa: Ohjauspaneelin asetuksista voidaan säädettäväksi parametriksi valita langansyöttönopeus tai muistikanava.
Kaukosäädin HR40
HR40-kaukosäätimen säätönuppien toiminnot perustuvat valittuun hitsausprosessiin ja ovat samat kuin ohjauspaneelin kahden säätönupin.
MIG/MAG-tilassa: Ohjauspaneelin asetuksista voidaan valita säädettäväksi parametriksi langansyöttönopeus tai muistikanava. Kun kaukosäätötilaksi on valittu 'kanava', vain kaukosäätimen vasen säätönuppi on käytössä.