Kaukosäätimen HR43/HR40 käyttö

Kaukosäädin HR40 tai HR43 otetaan käyttöön ohjauspaneelin asetuksista (Ohjauspaneeli: Järjestelmäasetukset).

Langansyöttönopeuden kaukosäädön minimi- ja maksimiarvot vaikuttavat myös kaukosäädön herkkyyteen.

Kaukosäädin HR43

HR43-kaukosäätimen säätönupin toiminto perustuu valittuun hitsausprosessiin ja on sama kuin ohjauspaneelin vasemman säätönupin.

Säädä hitsausparametria kääntämällä kaukosäätimen säätönuppia.

MIG/MAG-tilassa: Ohjauspaneelin asetuksista voidaan säädettäväksi parametriksi valita langansyöttönopeus tai muistikanava.

Kaukosäädin HR40

HR40-kaukosäätimen säätönuppien toiminnot perustuvat valittuun hitsausprosessiin ja ovat samat kuin ohjauspaneelin kahden säätönupin.

MIG/MAG-tilassa: Ohjauspaneelin asetuksista voidaan valita säädettäväksi parametriksi langansyöttönopeus tai muistikanava. Kun kaukosäätötilaksi on valittu 'kanava', vain kaukosäätimen vasen säätönuppi on käytössä.