MAX Speed-prosess
MAX Speed er en synergisk MIG/MAG-sveiseprosess. Den er designet for å maksimere sveisehastigheten og for å minimere varmetilførselen ved å modifisere de konvensjonelle MIG/MAG-lysbuene. MAX Speed er designet for sveising av stål og rustfritt stål hovedsakelig i PA- og PB-posisjonene. Den er egnet for platetykkelser over 2,5 mm, og den ideelle maksimale platetykkelsen er ca. 6 mm.
MAX Speed opererer i spraybueområdet. Sveisestrømmen pulseres med konstant frekvens og amplitude. Lysbuelengden reguleres med den vanlige spenningsreguleringen. MAX Speeds lavamplitudepulsering åpner for en effektiv overføringsmodus med lavere trådmatehastighet enn med konvensjonell MIG/MAG-lysbue. Pulseringen er ikke merkbar for sveiseren.
>> For å ta i bruk MAX Speed går du til betjeningspanelets sveiseparametervisning og aktiverer MAX Speed. Gå eventuelt til Minnekanal-visningen og opprett en ny minnekanal med MAX Speed-prosess.
>> I Sveiseparameter-visningen kan MAX Speed-frekvensen justeres.
>> For å justere trådmatehastigheten under sveising, eller i Hjem-visningen på betjeningspanelet, vrir du på venstre kontrollratt. Justeringens effekt på platetykkelsen vises også.
>> For å finjustere sveisespenningen under sveising, eller i Hjem-visningen på betjeningspanelet, vrir du på høyre kontrollratt.
MAX Speed støtter disse kombinasjonene av sveisetråd og dekkgass:
• | Massivtråd Fe & Ar + 18 % CO2 (1,0 mm, 1,2 mm) |
• | Massivtråd Fe & Ar + 8 % CO2 (1,0 mm, 1,2 mm) |
• | Fe MC & Ar + 18 % CO2 (1,2 mm) |
• | Massivtråd Ss & Ar + 2 % CO2 (1,0 mm, 1,2 mm). |